— Posted in Informacje

W jaki sposób dzielimy opony?

zdjecie

Zdjęcie znalezione na stronie Decawave.com

Tak, opony możemy podzielić na wiele różnych, możemy przede wszystkim wyróżnić opony o różnych wielkościach, czyli tak zwane piętnastki, szesnastki, czy też znacznie większe opony. Opony ponad to możemy podzielić na opony letnie i opony zimowe. Te zimowe opony wyróżniają się bardzo dobrą przyczepnością na śliskich drogach i są o wiele lepiej wykonane niż te opony letnie. Opony zimowe znacznie bardziej odporne są na błoto śniegowe, trudne warunki atmosferyczne, które są zimną. Jednak opony zimowe znacznie lepiej sprawdzają się podczas ciężkich warunków, które są w górach. Ważne jest aby wiedzieć o tym, że podczas zimny, jeśli nie mamy zmienionych opon nie będziemy w stanie podjechać nawet pod najmniejszą górę. Natomiast jeśli już będziemy chcieli wybrać się w góry nie mamy nawet o czym marzyć jeśli nie będziemy przygotowani odpowiednio.

Czasami nawet jeśli będzie duży śnieg opony zimowe mogą nas zawieźć i będziemy wtedy musieli użyć łańcuchów, które zakłada się na opony zimowe. Wtedy to też już bez większych problemów będziemy mogli wjechać pod największą, najbardziej stromą górę. Ważne aby nie przeceniać swoich umiejętności i nie próbować robić z siebie osoby odważnej, która da sobie rade nawet i na letnich oponach. Jest to niemożliwe, nawet nie mamy co próbować, a co więcej jest to bardzo nieodpowiedzialne, może grozić utratą własnego zdrowia, a przecież zdrowie to największy skarb jaki tylko możemy posiadać.

A o ten skarb jak wiadomo należy dbać, szanować. Dlatego też nie ma co ryzykować, gdyż z warunkami atmosferycznymi nie da się wygrać, przede wszystkim wtedy kiedy prowadzimy samochód, czyli prędkość jest dość duża, wtedy nie jesteśmy w stanie panować nad samochodem tak jak tego byśmy chcieli najbardziej. Opony letnie oraz opony zimowe warto aby kupować w porządnych sklepach, jednak lepiej zainwestować niż kupować oponę, używaną. Zdecydowanie szkoda na to pieniędzy, lepiej zainwestować raz a porządnie, jest to wydatek duży ale nie będziemy go powtarzać co rocznie tylko nawet co 10 lat.


Go on, Add your Voice!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *